Контакт-центр (044) 36-46-104
 
Контакт-центр (044) 36-46-104

До уваги клієнтів

15.02.2017 / 15:21

Якість природного газу на Київщині одночасно перевірили в трьох лабораторіях

«Київоблгаз» провів публічний експеримент з відбору проб природного газу та його аналізу в трьох незалежних лабораторіях. Результати експертизи, зробленої в присутності журналістів та громадскості, підтвердили, що газ на території Київської області відповідає нормативним вимогам, а нарікання споживачів на зміну кольору палива пов’язані з його неповним згоранням.

Для наочності експерименту проби природного газу було відібрано за маршрутом його транспортування. Спершу якість блакитного палива перевірили на газорозподільній станції ПАТ «Укртрансгаз», де відбувається пониженя тиску із високого до середнього для подальшого транспортування ресурсу системою розподільних мереж. Наступним етапом перевірки став газорозподільний пункт ПАТ «Київоблгаз», який регулює потік газу до житлових будинків. На завершення експерименту проби газу відібрали безпосередньо у помешкані споживача. В присутності громадськості та журналістів спеціальні ємкості з блакитним паливом доставили у три різні лабораторії – ПАТ «Укртрансгаз», ПАТ «Київоблгаз» та державне підприємство «Укрметртестандарт». Результати всіх аналізів засвідчили, що природний газ на Київщині відповідає вимогам Кодексу газорозподільних систем, а його основний показник якості – теплота згорання, перебуває в межах мінімально та максимально допустимого значення.

Порівняння калорійності природного газу, відібраного в Київській області,
 в трьох сертифікованих лабораторіях

Фізико-хімічні показники

 

Укртрансгаз

Київоблгаз

ДП "Укрметртестстандарт"

Вимоги Кодексу газотранспортної системи

теплота згоряння
( МДж/м3)

вища

38,03

38,10

37,95

 

Мін 36,20

Макс 38,30

 

нижча

34,32

34,38

34,25

 

Мін 32,66

Макс 34,54

 

 

 «Нарікання споживачів на так зване «неякісного горіння» зазвичай пов’язані з неправильною експлуатацією газових приладів або недостатнім доступом кисню до приміщення. В результаті газ згорає неповністю і полум’я може змінювати колір – це банальна фізика, - пояснює технічний директор «Київоблгазу» Павло Кишкар, - для того, щоб газ горів ефективно потрібно утримувати газові прилади в чистоті, регулярно їх перевіряти, обстежувати димові та вентиляційні канали та забезпечувати необхідний повітрообмін в помешканні».
 
Зі свого боку «Київоблгаз» постійно контролює якість газу, який потрапляє в газорозподільні мережі: робить щотижневі контрольні відбори та аналізує його в сертифікованій лабораторії. Щомісяця фізико-хімічні показники природного газу, що надходить в розподільні мережі Київської області, оприлюднюються на офіційному сайті компанії та в обласних друкованих виданнях.
 
Найближчим часом інформація про калорійність газу також з’явиться у платіжних документах. Разом з нею в рахунках споживачі зможуть дізнатися скільки використали газу в енергетичних одиницях - кВт·год, Гкал та МДж. Тобто, скільки енергії виділяє енергоресурс при спаленні одного кубометра. Відповідні нововведення вже ініційовані державним регулятором НКРЕКП в оприлюдненій постанові №84 від 26.01.2017 р. Це стало першим кроком до впровадження європейського досвіду, де облік газу давно здійснюють за енергетичними показниками. Наразі інформація про кількість спожитої енергії дозволить споживачу порівняти економічну вигоду від використання газу поряд з іншими видами палива. В майбутньому такий розрахунок дозвлить забезпечити рівні умови для споживачів, до яких газ надходить з різних джерел та може мати різну калорійність.

Джерело: